| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 50 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 50 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |