| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 68µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 68µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |