T491B685M006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*6,8µF/6,3V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491B685M006AT
Item number:
T491B685M006AT+
from 2000 pieces
149,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
139,10 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
129,90 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
121,80 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 6,8µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |