T491B335K016AH
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*3,3µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491B335K016AH
Item number:
T491B335K016AH
from 2000 pieces
343,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
319,30 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
298,00 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
279,40 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 3,3µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |