T491B106K010AT7280
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*10µF/10V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491B106K010AT7280
Item number:
T491B106K010AT7280+
from 8000 pieces
103,20 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
95,90 € / 1000 pieces
from 80000 pieces
89,50 € / 1000 pieces
from 160000 pieces
83,90 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 13 in |