T491A156K006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*15µF/6,3V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491A156K006AT
Item number:
T491A156K006AT+
from 2000 pieces
116,50 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
108,10 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
100,90 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
94,60 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 15µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |