T491A106K016AG
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*10µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491A106K016AG
Item number:
T491A106K016AG+
from 2000 pieces
2.123,70 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
1.972,00 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
1.840,50 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
1.725,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | Gold-plated (A, B, C, D, X only) |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |