| Series: | RT8132 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, Motor drives and Fast charging stations |
| Voltage: | 600 VAC |
| Current: | 8 A |
| Resistance: | 17 mOhm |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Dimensions: | 46 x 46 x 34 mm |
| Net weight: | 96 g |
| Gross weight: | 106 g |