| Series: | RI |
|---|
| Application Type: | Power supplies and Phase-angle contol circuits |
|---|
| Voltage: | 500 VAC |
|---|
| Current: | 10 A |
|---|
| Resistance: | 28 mOhm |
|---|
| Number of phases: | 1 |
|---|
| with Neutral: | no |
|---|
| Overvoltage Protection: | no |
|---|
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
|---|
| Net weight: | 93 g |
|---|
| Gross weight: | 97 g |
|---|