Product description
Dieses Produkt wurde entwickelt, um die Anforderungen von Medizingeräten (für Endverbraucher und Fachkunden), die in großen Mengen produziert werden, von kommerziellen Geräteanwendungen und von industriellen/HLK/R-Anwendungen zu erfüllen.
This product is designed to meet the requirements of higher volume medical (consumer and non-consumer) devices, commercial appliance, and industrial/HVAC applications.
| Series: | MPR |
|---|---|
| Pressure Type: | Gage |
| Pressure Range: | 1 PSI |
| Relative Accuracy: | ±0.25 % |
| Voltage: | 1.8 - 3.6V |
| Temperature: | -40 to +85°C |
| Output Type: | I2C |
| Storage Temperature: | -40 to +85°C |
| Dimensions: | 5.0 x 5.0 x 5.6 mm |
| Start-up time: | 2.5 ms |
| Form factor: | SMT |
| Port: | Long |
| Packaging: | Reel |