FN9290-4-06
Schaffner*FN 9290-4-06 IEC 4A Faston IEC Power Entry Module, Dual Stage Filter 250VAC,
Manufacturer Item No.:
812257-SF
Item number:
FN 9290-4-06
from 1 pieces
62,34 € / 1 pieces
from 5 pieces
47,95 € / 1 pieces
from 10 pieces
41,56 € / 1 pieces
from 40 pieces
31,17 € / 1 pieces
from 200 pieces
30,23 € / 1 pieces
from 400 pieces
29,30 € / 1 pieces
from 800 pieces
28,36 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9290 |
|---|---|
| Application Type: | (Portable) electronic equipment and Test & Measurement |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 4 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 148 g |
| Gross weight: | 227 g |