FN9274S1B-15-05
Schaffner*FN 9274S1B-15-05 IEC Inlet Filter 250VAC, 15A, Fast-on, Snap-in
Manufacturer Item No.:
820766-SF
Item number:
FN 9274S1B-15-05
from 60 pieces
7,21 € / 1 pieces
from 300 pieces
6,99 € / 1 pieces
from 600 pieces
6,78 € / 1 pieces
from 1200 pieces
6,56 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9274 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 15 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | yes |
| Dimensions: | 58.2 x 28.2 x 21.2 mm |
| Net weight: | 30 g |
| Gross weight: | 67 g |