FN9244SR-15-06
Schaffner*FN 9244SR-15-06 IEC Inlet EP Filter 250VAC, 15A, R, Faston, Snap-i
Manufacturer Item No.:
804096-SF
Item number:
FN 9244SR-15-06
from 120 pieces
4,88 € / 1 pieces
from 600 pieces
4,73 € / 1 pieces
from 1200 pieces
4,59 € / 1 pieces
from 2400 pieces
4,44 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9244 |
|---|---|
| Application Type: | (Portable) electronic equipment and Test & Measurement |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 15 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | yes |
| Net weight: | 38 g |
| Gross weight: | 42 g |