FN7661-16-M4
Schaffner*FN 7661-16-M4 Feed Through Filter 130VDC/130VAC, 16A, 100nF, 70n
Manufacturer Item No.:
801804-SF
Item number:
FN 7661-16-M4
from 10 pieces
92,84 € / 1 pieces
from 50 pieces
90,05 € / 1 pieces
from 100 pieces
87,27 € / 1 pieces
from 200 pieces
84,48 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN7661 |
|---|---|
| Application Type: | Computer server and medical equipment |
| Voltage: | 130 VAC |
| Current: | 16 A |
| Capacitance: | 100 nF |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 110 g |
| Gross weight: | 128 g |