FN7660-63-M6
Schaffner*FN 7660-63-M6 Feed Through Filter 130VDC/130VAC, 63A, 100nF, 70n
Manufacturer Item No.:
801805-SF
Item number:
FN 7660-63-M6
from 10 pieces
120,02 € / 1 pieces
from 50 pieces
116,42 € / 1 pieces
from 100 pieces
112,82 € / 1 pieces
from 200 pieces
109,22 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN7660 |
|---|---|
| Application Type: | Computer server and medical equipment |
| Voltage: | 130 VAC |
| Current: | 63 A |
| Capacitance: | 100 nF |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 150 g |
| Gross weight: | 168 g |