FN7612-63-M6
Schaffner*FN 7612-63-M6 Feed Through Filter 300VAC, 63A, 470nF, 124nH
Manufacturer Item No.:
801836-SF
Item number:
FN 7612-63-M6
from 10 pieces
171,25 € / 1 pieces
from 25 pieces
166,11 € / 1 pieces
from 50 pieces
160,98 € / 1 pieces
from 100 pieces
155,84 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN7612 |
|---|---|
| Application Type: | Computer server and medical equipment |
| Voltage: | 300 VAC |
| Current: | 63 A |
| Capacitance: | 470 nF |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 250 g |
| Gross weight: | 374 g |