FN7611-63-M6
Schaffner*FN 7611-63-M6 Feed Through Filter 300VAC, 63A, 150nF, 186nH
Manufacturer Item No.:
801792-SF
Item number:
FN 7611-63-M6
from 10 pieces
154,01 € / 1 pieces
from 50 pieces
149,39 € / 1 pieces
from 100 pieces
144,77 € / 1 pieces
from 200 pieces
140,15 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN7611 |
|---|---|
| Application Type: | Computer server and medical equipment |
| Voltage: | 300 VAC |
| Current: | 63 A |
| Capacitance: | 150 nF |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 250 g |
| Gross weight: | 281 g |