FN700Z-20-03
Schaffner*FN 700Z-20-03 Single Phase 3-Stage Filter 250VAC, 20A
Manufacturer Item No.:
800402-SF
Item number:
FN 700Z-20-03
from 1 pieces
1.131,90 € / 1 pieces
from 6 pieces
565,95 € / 1 pieces
from 30 pieces
548,97 € / 1 pieces
from 60 pieces
531,99 € / 1 pieces
from 120 pieces
515,01 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN700Z |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 300 x 110 x 50 mm |
| Net weight: | 3000 g |
| Gross weight: | 3580 g |