FN406B-8.4-02
Schaffner*FN 406B-8.4-02 PCB Mount Filter 250VAC, 8.4A, <5uA, Compact Desig
Manufacturer Item No.:
801418-SF
Item number:
FN 406B-8.4-02
from 250 pieces
8,37 € / 1 pieces
from 1250 pieces
8,12 € / 1 pieces
from 2500 pieces
7,87 € / 1 pieces
from 5000 pieces
7,62 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN406 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 8.4 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 36 g |
| Gross weight: | 40 g |