FN402-1.6-02
Schaffner*FN 402-1,6-02 PCB Mount Filter 250VAC, 1.6A, H 16.5mm
Manufacturer Item No.:
800533-SF
Item number:
FN 402-1.6-02
from 5 pieces
12,18 € / 1 pieces
from 10 pieces
9,37 € / 1 pieces
from 20 pieces
8,12 € / 1 pieces
from 100 pieces
7,16 € / 1 pieces
from 200 pieces
6,09 € / 1 pieces
from 1000 pieces
5,91 € / 1 pieces
from 2000 pieces
5,72 € / 1 pieces
from 4000 pieces
5,54 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN402 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 1.6 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 40 g |
| Gross weight: | 44 g |