| Series: | FN356 |
|---|---|
| Application Type: | High power computer and office equipment |
| Voltage: | 440 VAC |
| Current: | 25 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 1580 g |
| Gross weight: | 1970 g |