FN356-16-06
Schaffner*FN 356-16-06 3 Phase & Neutral Filter 440VAC, 16A, Faston
Manufacturer Item No.:
800357-SF
Item number:
FN 356-16-06
from 1 pieces
246,17 € / 1 pieces
from 5 pieces
215,40 € / 1 pieces
from 14 pieces
143,60 € / 1 pieces
from 70 pieces
129,37 € / 1 pieces
from 140 pieces
122,74 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN356 |
|---|---|
| Application Type: | High power computer and office equipment |
| Voltage: | 440 VAC |
| Current: | 16 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 985 g |
| Gross weight: | 1158 g |