FN355-6-05
Schaffner*FN 355-6-05 3 Phase & Neutral Compact Filter 440VAC, 6A
Manufacturer Item No.:
800091-SF
Item number:
FN 355-6-05
from 1 pieces
72,36 € / 1 pieces
from 5 pieces
55,66 € / 1 pieces
from 10 pieces
48,24 € / 1 pieces
from 20 pieces
36,18 € / 1 pieces
from 100 pieces
35,09 € / 1 pieces
from 200 pieces
34,01 € / 1 pieces
from 400 pieces
32,92 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN355 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 440 VAC |
| Current: | 6 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 88 x 54 x 40.3 mm |
| Net weight: | 210 g |
| Gross weight: | 270 g |