FN355-3-05
Schaffner*FN 355-3-05 3 Phase & Neutral Compact Filter 440VAC, 3A
Manufacturer Item No.:
800090-SF
Item number:
FN 355-3-05
from 1 pieces
68,90 € / 1 pieces
from 5 pieces
53,00 € / 1 pieces
from 10 pieces
45,93 € / 1 pieces
from 20 pieces
34,45 € / 1 pieces
from 100 pieces
33,42 € / 1 pieces
from 200 pieces
32,38 € / 1 pieces
from 400 pieces
31,35 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN355 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 440 VAC |
| Current: | 3 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 88 x 54 x 40.3 mm |
| Net weight: | 150 g |
| Gross weight: | 251 g |