FN355-20-03
Schaffner*FN 355-20-03 3 Phase & Neutral Compact Filter 440VAC, 20A
Manufacturer Item No.:
800089-SF
Item number:
FN 355-20-03
from 1 pieces
97,60 € / 1 pieces
from 5 pieces
75,08 € / 1 pieces
from 10 pieces
65,07 € / 1 pieces
from 20 pieces
48,80 € / 1 pieces
from 100 pieces
47,34 € / 1 pieces
from 200 pieces
45,87 € / 1 pieces
from 400 pieces
44,41 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN355 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 440 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 92 x 54 x 40.3 mm |
| Net weight: | 260 g |
| Gross weight: | 287 g |