FN354-12-05
Schaffner*FN 354-12-05 3 Phase & Neutral Filter 440VAC, 12A
Manufacturer Item No.:
806051-SF
Item number:
FN 354-12-05
from 1 pieces
441,40 € / 1 pieces
from 5 pieces
339,54 € / 1 pieces
from 12 pieces
220,70 € / 1 pieces
from 75 pieces
214,08 € / 1 pieces
from 150 pieces
207,46 € / 1 pieces
from 300 pieces
200,84 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN354 |
|---|---|
| Application Type: | High frequency applications |
| Voltage: | 440 VAC |
| Current: | 12 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 1200 g |
| Gross weight: | 1220 g |