FN352Z-6-06
Schaffner*FN 352Z-6-06 Single Phase Multi Stage Filter 250VAC, 6A, Surge
Manufacturer Item No.:
800294-SF
Item number:
FN 352Z-6-06
from 1 pieces
191,76 € / 1 pieces
from 8 pieces
95,88 € / 1 pieces
from 50 pieces
93,00 € / 1 pieces
from 100 pieces
90,13 € / 1 pieces
from 200 pieces
87,25 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN352Z |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 6 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 629 g |
| Gross weight: | 749 g |