FN352Z-20-29
** Attention: EOL - LTB: 30.06.2024 ** Schaffner*FN 352Z-20-29 Single Phase Multi Stage Filter 250VAC, 20A, Surge
Manufacturer Item No.:
800510-SF
Item number:
FN 352Z-20-29
from 1 pieces
417,45 € / 1 pieces
from 5 pieces
278,30 € / 1 pieces
from 25 pieces
250,72 € / 1 pieces
from 50 pieces
237,86 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN352Z |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 221.8 x 150 x 65 mm |
| Net weight: | 2800 g |
| Gross weight: | 3080 g |