FN352Z-10-29
Schaffner*FN 352Z-10-29 Single Phase Multi Stage Filter 250VAC, 10A, Surge
Manufacturer Item No.:
800509-SF
Item number:
FN 352Z-10-29
from 1 pieces
345,18 € / 1 pieces
from 6 pieces
172,59 € / 1 pieces
from 30 pieces
167,41 € / 1 pieces
from 60 pieces
162,23 € / 1 pieces
from 120 pieces
157,06 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN352Z |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 172.3 x 126 x 55.25 mm |
| Net weight: | 1320 g |
| Gross weight: | 1452 g |