FN351H-8-29
Schaffner*FN 351H-8-29 3 Phase Flat Mount Filter 520VAC, 8A
Manufacturer Item No.:
800486-SF
Item number:
FN 351H-8-29
from 1 pieces
343,64 € / 1 pieces
from 5 pieces
171,82 € / 1 pieces
from 25 pieces
166,67 € / 1 pieces
from 50 pieces
161,51 € / 1 pieces
from 100 pieces
156,36 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN351 |
|---|---|
| Application Type: | Electric machinery, motor drives and inverters in IT network |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 1100 g |
| Gross weight: | 1355 g |