FN3359HV-600-99
Schaffner*FN 3359HV-600-99 3 Phase High Current Filter 690VAC, 600A
Manufacturer Item No.:
801021-SF
Item number:
FN 3359HV-600-99
from 1 pieces
1.455,81 € / 1 pieces
from 5 pieces
1.412,14 € / 1 pieces
from 10 pieces
1.368,46 € / 1 pieces
from 20 pieces
1.324,79 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3359 |
|---|---|
| Application Type: | Electric machinery, motor drives and inverters in IT network |
| Voltage: | 690 VAC |
| Current: | 600 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 386 x 260 x 135 mm |
| Net weight: | 11000 g |
| Gross weight: | 12100 g |