FN3311-1500-99-C16-R55
Schaffner*FN 3311-1500-99-C16-R55 3 Phase Busbar Filter 500VAC, 1600A, 33nF, 1MO
Manufacturer Item No.:
813429-SF
Item number:
FN 3311-1500-99-C16
from 1 pieces
1.234,61 € / 1 pieces
from 5 pieces
1.197,57 € / 1 pieces
from 10 pieces
1.160,53 € / 1 pieces
from 20 pieces
1.123,50 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3311 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter and Motor Drives |
| Voltage: | 500 VAC |
| Current: | 1600 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 360 x 255 x 150 mm |
| Net weight: | 9900 g |
| Gross weight: | 11900 g |