FN3311-1000-99-C16-R55
Schaffner*FN 3311-1000-99-C16-R55 3 Phase Busbar Filter 500VAC, 1000A, 33nF, 1MO
Manufacturer Item No.:
813428-SF
Item number:
FN 3311-1000-99-C16
from 1 pieces
925,96 € / 1 pieces
from 5 pieces
898,18 € / 1 pieces
from 10 pieces
870,40 € / 1 pieces
from 20 pieces
842,62 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3311 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter and Motor Drives |
| Voltage: | 500 VAC |
| Current: | 1000 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 305 x 220 x 140 mm |
| Net weight: | 5500 g |
| Gross weight: | 6700 g |