FN3310-250-99-R5
Schaffner*FN 3310-250-99-R5 3 Phase Busbar Filter 500VAC, 250A, 1MO
Manufacturer Item No.:
815019-SF
Item number:
FN 3310-250-99-R5
from 1 pieces
426,96 € / 1 pieces
from 5 pieces
414,15 € / 1 pieces
from 10 pieces
401,34 € / 1 pieces
from 20 pieces
388,53 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3310 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter and Motor Drives |
| Voltage: | 500 VAC |
| Current: | 250 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 235 x 195 x 140 mm |
| Net weight: | 2300 g |
| Gross weight: | 3500 g |