FN3288-50-53-C17-R65
Schaffner*FN 3288-50-53-C17-R65 3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filt 480VAC, 50A, STB Terminal 53, Cy 47nF
Manufacturer Item No.:
820826-SF
Item number:
FN 3288-50-53-C17
from 1 pieces
383,16 € / 1 pieces
from 4 pieces
191,58 € / 1 pieces
from 25 pieces
185,83 € / 1 pieces
from 50 pieces
180,09 € / 1 pieces
from 100 pieces
174,34 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3288 |
|---|---|
| Application Type: | Inverter and Motor drives |
| Voltage: | 480 VAC |
| Current: | 50 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 255 x 65 x 180 mm |
| Net weight: | 2500 g |
| Gross weight: | 2833 g |