FN3280H-160-40
Schaffner*FN 3280H-160-40 3 Phase & Neutral Filter 520VAC, 160A, High Perfor
Manufacturer Item No.:
801872-SF
Item number:
FN 3280H-160-40
from 1 pieces
707,31 € / 1 pieces
from 5 pieces
686,09 € / 1 pieces
from 10 pieces
664,87 € / 1 pieces
from 20 pieces
643,65 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3280H |
|---|---|
| Application Type: | Industrial epuipment and Renewable Energy applications |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 160 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 382 x 170 x 170 mm |
| Net weight: | 7870 g |
| Gross weight: | 8500 g |