FN3280H-16-29
Schaffner*FN 3280H-16-29 3 Phase & Neutral Filter 520VAC, 16A, High Perform
Manufacturer Item No.:
806143-SF
Item number:
FN 3280H-16-29
from 1 pieces
304,08 € / 1 pieces
from 8 pieces
152,04 € / 1 pieces
from 50 pieces
147,48 € / 1 pieces
from 100 pieces
142,92 € / 1 pieces
from 200 pieces
138,36 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3280H |
|---|---|
| Application Type: | Industrial epuipment and Renewable Energy applications |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 16 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 141.8 x 143 x 80 mm |
| Net weight: | 800 g |
| Gross weight: | 1281 g |