FN3280H-120-35
Schaffner*FN 3280H-120-35 3 Phase & Neutral Filter 520VAC, 120A, High Perfor
Manufacturer Item No.:
801871-SF
Item number:
FN 3280H-120-35
from 1 pieces
575,10 € / 1 pieces
from 5 pieces
557,85 € / 1 pieces
from 10 pieces
540,59 € / 1 pieces
from 20 pieces
523,34 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3280H |
|---|---|
| Application Type: | Industrial epuipment and Renewable Energy applications |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 120 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 340 x 170 x 140 mm |
| Net weight: | 4800 g |
| Gross weight: | 5400 g |