FN3270H-35-33
Schaffner*FN 3270H-35-33 3 Phase Compact Filter 520VAC, 35A
Manufacturer Item No.:
806167-SF
Item number:
FN 3270H-35-33
from 1 pieces
209,78 € / 1 pieces
from 5 pieces
161,37 € / 1 pieces
from 12 pieces
104,89 € / 1 pieces
from 75 pieces
101,74 € / 1 pieces
from 150 pieces
98,60 € / 1 pieces
from 300 pieces
95,45 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3270H |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 35 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 180 x 70 x 68 mm |
| Net weight: | 710 g |
| Gross weight: | 934 g |