FN3270H-10-44
Schaffner*FN 3270H-10-44 3 Phase Compact Filter 520VAC, 10A, STB Terminal 4
Manufacturer Item No.:
806179-SF
Item number:
FN 3270H-10-44
from 1 pieces
155,40 € / 1 pieces
from 5 pieces
119,54 € / 1 pieces
from 14 pieces
77,70 € / 1 pieces
from 75 pieces
75,37 € / 1 pieces
from 150 pieces
73,04 € / 1 pieces
from 300 pieces
70,71 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3270H |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 164 x 150 x 58 mm |
| Net weight: | 380 g |
| Gross weight: | 534 g |