FN3268-7-44
Schaffner*FN 3268-7-44 geringer Ableitstrom 3 Phase Slim Line Filter 520VAC, 7A, Low Leakage C
Manufacturer Item No.:
810313-SF
Item number:
FN 3268-7-44
from 1 pieces
324,04 € / 1 pieces
from 5 pieces
249,26 € / 1 pieces
from 10 pieces
162,02 € / 1 pieces
from 50 pieces
157,16 € / 1 pieces
from 100 pieces
152,30 € / 1 pieces
from 200 pieces
147,44 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3268 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 7 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 204 x 40 x 70 mm |
| Net weight: | 500 g |
| Gross weight: | 747 g |