FN3268-42-33
Schaffner*FN 3268-42-33 geringer Ableitstrom 3 Phase Slim Line Filter 520VAC, 42A, Low Leakage
Manufacturer Item No.:
810316-SF
Item number:
FN 3268-42-33
from 1 pieces
599,46 € / 1 pieces
from 6 pieces
299,73 € / 1 pieces
from 30 pieces
290,74 € / 1 pieces
from 60 pieces
281,75 € / 1 pieces
from 120 pieces
272,75 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3268 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 42 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 290 x 50 x 85 mm |
| Net weight: | 1400 g |
| Gross weight: | 1580 g |