FN3268-180-40
Schaffner*FN 3268-180-40 geringer Ableitstrom 3 Phase Slim Line Filter 520VAC, 180A, Low Leakage
Manufacturer Item No.:
810321-SF
Item number:
FN 3268-180-40
from 1 pieces
939,69 € / 1 pieces
from 5 pieces
911,50 € / 1 pieces
from 10 pieces
883,31 € / 1 pieces
from 20 pieces
855,12 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3268 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 180 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 452 x 120 x 170 mm |
| Net weight: | 6800 g |
| Gross weight: | 7480 g |