FN3268-130-35
Schaffner*FN 3268-130-35 3 Phase Slim Line Filter 520VAC, 130A, Low Leakage
Manufacturer Item No.:
810320-SF
Item number:
FN 3268-130-35
from 1 pieces
583,26 € / 1 pieces
from 5 pieces
565,76 € / 1 pieces
from 10 pieces
548,26 € / 1 pieces
from 20 pieces
530,77 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3268 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 130 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 330 x 90 x 150 mm |
| Net weight: | 4600 g |
| Gross weight: | 5060 g |