FN3256H-36-33-R69
Schaffner*FN 3256H-36-33-R69 3 Phase & Neutral Filter 520VAC, 36A, R69
Manufacturer Item No.:
822039-SF
Item number:
FN 3256H-36-33-R69
from 6 pieces
177,07 € / 1 pieces
from 30 pieces
171,76 € / 1 pieces
from 60 pieces
166,45 € / 1 pieces
from 120 pieces
161,13 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3256H |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 36 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 180 x 118 x 118 mm |
| Net weight: | 1200 g |
| Gross weight: | 1430 g |