FN3256H-16-29
Schaffner*FN 3256H-16-29 3 Phase & Neutral Filter 520VAC, 16A
Manufacturer Item No.:
806126-SF
Item number:
FN 3256H-16-29
from 1 pieces
245,60 € / 1 pieces
from 8 pieces
122,80 € / 1 pieces
from 50 pieces
119,12 € / 1 pieces
from 100 pieces
115,43 € / 1 pieces
from 200 pieces
111,75 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3256H |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 16 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 139.5 x 110 x 70 mm |
| Net weight: | 690 g |
| Gross weight: | 873 g |