FN3120H-25-33
Schaffner*FN 3120H-25-33 3 Phase Regen Filter 520VAC, 25A, High Performance
Manufacturer Item No.:
806163-SF
Item number:
FN 3120H-25-33
from 1 pieces
242,04 € / 1 pieces
from 5 pieces
234,78 € / 1 pieces
from 10 pieces
227,52 € / 1 pieces
from 20 pieces
220,26 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3120 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 25 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 264 x 159 x 64 mm |
| Net weight: | 2400 g |
| Gross weight: | 2520 g |