FN3100-35-33
Schaffner*FN 3100-35-33 3 Phase Filter 520VAC, 35A
Manufacturer Item No.:
800997-SF
Item number:
FN 3100-35-33
from 1 pieces
463,60 € / 1 pieces
from 3 pieces
231,80 € / 1 pieces
from 25 pieces
224,85 € / 1 pieces
from 50 pieces
217,89 € / 1 pieces
from 100 pieces
210,94 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3100 |
|---|---|
| Application Type: | Renewable energy generation |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 35 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 355 x 60 x 150 mm |
| Net weight: | 2250 g |
| Gross weight: | 2449 g |