FN3026HL-20-71
Schaffner*FN 3026HL-20-71 3 Phase Plastic Housing Filter 520VAC, DIN Rail Mo
Manufacturer Item No.:
802566-SF
Item number:
FN 3026HL-20-71
from 1 pieces
170,68 € / 1 pieces
from 5 pieces
131,29 € / 1 pieces
from 10 pieces
85,34 € / 1 pieces
from 50 pieces
82,78 € / 1 pieces
from 100 pieces
80,22 € / 1 pieces
from 200 pieces
77,66 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3026 |
|---|---|
| Application Type: | Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | DIN Rail Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 120 x 50 x 78 mm |
| Net weight: | 500 g |
| Gross weight: | 663 g |