FN2560-8-04-C00
Schaffner*FN 2560-8-04-C00 Single Phase Chassis Mount Filter 300VAC, 8A High DM Perf., Wire, 0.00 mA leakage current
Manufacturer Item No.:
822075-SF
Item number:
FN 2560-8-04-C00
from 60 pieces
16,11 € / 1 pieces
from 250 pieces
15,63 € / 1 pieces
from 500 pieces
15,15 € / 1 pieces
from 1000 pieces
14,66 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2560 |
|---|---|
| Application Type: | Lighting Applications |
| Voltage: | 300 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 50.5 x 44.5 x 29.5 mm |
| Net weight: | 135 g |
| Gross weight: | 179 g |